Gražiausios choreografijos rinkimai

Užsienyje tai vadinama “Tifo”, Lietuvoje Ultrų bendruomenėje trumpas žodis tam apibūdinti yra “Choreo”. Vaizdinis palaikymas ar choreografijos - neatsiejama Ultrų grupuočių gyvenimo dalis. Mums tai yra vienas svarbiausių palaikymo kokybės aspektų ir džiaugiamės, jog pastaruosius kelis sezonus Lietuvoje būtent B Tribūnoje iškyla įspūdingiausi vaizdai bei piešiniai. 


Choreo dažnai atliekamos esant tam tikrai priežasčiai, kai kurios iš jų turi konkretų tikslą ar žinutę, o kitos yra tiesiog palaikymo išraiška, svarbiuose mačuose prisidedanti prie viso renginio. Pavyzdžiui, pastaruoju metu mums tapo tradicija iškelti galingą choreo pirmajame sezono mače, taip paminint to sezono atidarymą. 


Turbūt dažnas Lietuvos krepšinio fanas gali galvoti, jog tokios choreografijos galėtų būti finansuojamos klubo, nors iš tiesų visa tai yra organizuojama Ultrų. Pasaulyje yra atvejų, kai patys klubai organizuoja tam tikras mozaikas/tifo (pavyzdžiui, užvakar vykusiose rungtynėse Barcelona-Liverpool), tačiau įprastai Ultros nepripažįsta tokių choreografijų, nes jos turi būti sukuriamos, piešiamos, atvežamos ir pilnai suorganizuojamos pačių fanų klubų. Dažniausiai pats choreografijos piešimas užtrunka 1-2 dienas, tačiau yra buvę atvejų, kuomet visas procesas truko daug ilgiau. 


Šiame straipsnyje galima susipažinti su, mūsų nuomone, įspūdingiausiais B Tribūnos darbais, o straipsnio pabaigoje esančioje apklausoje kviečiame išreikšti savo nuomonę ir padėti išrinkti pačią pačiausią choreografiją!

1. 2008/2009 metų sezonas. „Lietuvos Rytas – Mūsų Pasididžiavimas“. LKL finale prieš Žalgirį sukurtas toks vaizdinis palaikymas. Tai - vienintelė choreo, pateikta iš senesnių laikų. Normalu, jog senesnės choreografijos nebuvo tokios detalios ir išbaigtos, jos daugiau perteikdavo mintį ir tiek. Visgi ši choreo yra ypatinga, ji vienintelė, kuri reikalavo žmonių atidumo, nes reikėjo teisingai apsukti daugiau nei 70 vienetų kartonų, norint sudėlioti tinkamą mozaiką. Apsukimas pavyko ir vaizdas gavosi puikus!

2. 2012/2013 metų sezonas. „Auksas sugrįš namo“. Choreo, kuri taip pat iškelta finaluose prieš Žalgirį. Po pakankamai ilgo laiko triBūnoje iškilo didelio mąsto plakatas, kuris atliktas kruopščiai ir detaliai.

3. 2013/2014 metų sezonas. „Kartu pakilkime į naują kovą“. Pirmajame sezono mače prieš Neptūną „Siemens“ arenoje iškyla štai tokia įspūdingo dydžio choreo. Mums ji atrodo labai pavykusi ir išbaigta. Prie jos paišymo prisidėjo turbūt didžiausias žmonių skaičius, vienu metu darbais užsiėmė daugiau nei 15 žmonių. Plaktas pradėtas daryti ankstų šeštadienio rytą ir paišant non stop'u baigtas sekmadienį paryčiais.

4. 2013/2014 metų sezonas. „Žygis per Europą prasideda“. Vos keletą dienų po rungtynių su Neptūnų mūsų mylimas klubas startavo Europos taurės varžybose, o šiam įvykiui paminėti iškėlėme choreo, kuri atvaizdavo Ryto spalvų vilką, atakuojantį Europos taurės varžoves, simboliškai pažymėtas išsigandusiomis avelėmis.

5. 2013/2014 metų sezonas. "Titulų badas baigsis šiandien“. Masyvi choreo netikėtai LKF finale keliama ne prieš Žalgirį, o prieš Prienų klubą. Visi tikėjosi, jog titulų badas bus nutrauktas... Neįtikėtina, bet tą sezoną Prienai tapo taurės laimėtojais.

6. 2014/2015 metų sezonas. „Laimėsim šį žaidimą“. Dar viena sezono pradžios choreo, rungtynėse su Šiauliais. Tuomet juokavome, jog gaila, kad tokį piešinį išvydo toks mažas arenoje susirinkusių žmonių skaičius. Taip pat, dėl choreo dydžio, negalėjome jos kelti savo sektoriuje, todėl pasirinkome kitą arenos vietą. Mintis akivaizdi – perteiktas „Mario“ žaidimas, kurį turime pereiti, jog pasiektume savo sezono tikslą.

7. 2015/2016 metų sezonas. Ech.. Choreo Antanui, pareikalavusi labai daug darbo, labai daug kruopštumo. Ji buvo skirta žmogui, kuris tuo metu svaidėsi garsiomis ir tvirtomis frazėmis. Ir mes, kaip ir visi Ryto fanai, juo tikėjome. Kaip viskas baigėsi – žinome. Niekas šito krepšininko neprisimins nei kaip Ryto, nei kaip Žalgirio legendos. Amžiams liks žmogus, kuris daug prisikalbėjo ir nesilaikė savo žodžio. Amžiams liks pajuokos objektu. Choreo, kurios jis buvo nevertas.

8. 2014/2015 metų sezonas. „Krepšinis – Mūsų Aistra, Lietuvos Rytas – Mūsų Religija“. Sezonas, kai visus namų mačus žaidėme mažojoje arenoje. Rungtynėse prieš Žalgirį iškilo piešinys, parodantis mūsų meilę klubui.

9. 2015/2016 metų sezonas. „Kerštu degančiom akim, Trokštam pergalės visa širdim“. Čia matome choreo, dėl kurios teko stipriai apsipykti su „Siemens“ arena ir klubu. Milžiniško dydžio, visus 114/115 sektorius užimantis piešinys buvo iškeltas mače su Žalgiriu. Kodėl pykomės? Nes fajeriai iš akių iššovė prieš rungtynes. Žmonių teigimu, reginys iš šono atrodė įspūdingai ir buvo labai netikėtas.

10. 2015/2016 metų sezonas. „Strike“. Detali choreo, skirta Europos taurės sezono pradžiai. Vaizduojamas rytfanis, kuris nukala visus kėglius, pažymėtus varžovų logotipais.

11. 2017/2018 metų sezonas. „Tai – Mūsų Karas“. Praeito sezono vaizdas mače su Žalgiriu. Choreografija su begale detalių, daryta ir tobulinta bene visą savaitę. Baneris su kareiviško stiliaus nuspalvinimu ir plakatas su žaidimo „Worms“ herojais.

12. 2018/2019 metų sezonas. „Laiminu šį miestą ir klubą“. Šio sezono atidarymo choreo, kuri sukėlė gausias ovacijas mūsų arenoje. Tema – popiežiaus apsilankymas Lietuvoje.

13. 2018/2019 metų sezonas. „Jokio pasigailėjimo“. Dar viena šio sezono choreo, kurioje pavaizduotas žalio kraujo ištroškęs vilkas. Nors tą dieną aikštėje žalio kraujo nebuvo daug, už tai buvo laimėta kitose srityse.