AKTYVUMUI NĖRA KLIŪČIŲ


Iki pirmųjų „Lietuvos ryto“ varžybų 2017/2018 m. sezone belikus vos 8 dienoms, nusprendėme pakalbinti vieną iš aktyviausiųjų B Tribūnos narių.


- Nors triBūnoje esi palyginus ne taip ir seniai (nuo 2015 m. balandžio mėn.), jau spėjai tapti vienu aktyviausiu judėjimo nariu. Tačiau kokia buvo pati pradžia? Papasakok, kaip sužinojai apie triBūną ir kodėl nusprendei prisijungti.


L: „Jau gerus 4 metus vaikščiojau į „Lietuvos ryto“ varžybas dar prieš ateinant į 115 sektorių, taigi visada iš šono matydavau kuriamą palaikymą, bet tuomet minčių pačiam prisijungti nekildavo. Tačiau laikui bėgant pradėjau vis labiau simpatizuoti ultrizmui, kol galiausiai be jokio postūmio iš šalies, niekieno už rankos netempiamas pats ir nusprendžiau prisijungti prie ultrų.“


- Ar prisimeni savo pirmąją išvyką su Rytas Ultras? Kokie buvo pirmieji tavo įspūdžiai triBūnoje?


L: „Mano pirmoji išvyka (kartu ir pirmas kartas triBūnoje) buvo važiuojant į kauną. Pamenu, atėjęs į išvykimo vietą nedrąsiai sukiojausi aplink, taip ir neišdrįsdamas prieiti arčiau, kol buvau užkalbintas ir padrąsintas ateiti prie visų. 


Pirmas įspūdis - nepakartojamas, visas autobusas dainavo, į atmintį labai įstrigo tai, kokie visi buvo vieningi. Vos tik pajudėjus iš Vilniaus, nuo vieno savo šeimos nario gavęs žinutę su klausimu: „Ar viskas gerai?“, iškart atrašiau: „Viskas gerai, čia visi kaip broliai!“.


Rungtynėse palaikymas buvo fantastiškas! Žalgirio arenos publika švilpė net ir per savo komandos atakas, kad tik mūsų nesigirdėtų. Visų rungtynių metu jaučiau neapsakomą euforiją ir jau tada buvau apsisprendęs, jog šitoks komandos palaikymas yra kaip tik tai, ko man reikia.


Deja, bet kelionė atgal, nors ir buvo labai nuotaikinga, dėl tam tikrų aplinkybių pasibaigė visai nesmagiai. Tačiau tai, manau, tik dar labiau paskatino mane pasilikti kartu su Rytas Ultras.“


- Per šiuos kelis metus triBūnoje nepraleidai nei vienų varžybų Lietuvoje (tiek namų mačų, tiek ir išvykų) bei pagal galimybes palaikei komandą užsienyje. Praeitą sezoną už savo aktyvumą pelnei sezono rytfanio vardą. Sakyk, kaip pavyksta nepaisant mokslų/darbų taip aktyviai palaikyti komandą, nepraleidžiant nė vienų varžybų?


L.: „Iš pradžių buvo daug pykčių ir nesupratimo iš aplinkinių pusės. Nuolat priekaištaudavo, kodėl negaliu būti su jais (juk praleisdavau tiek pasisėdėjimus su draugais, tiek ir mamos gimtadienius ar kitas svarbias akimirkas), kam man reikia tos triBūnos, kodėl negaliu praleisti varžybų ir t.t. Bet palaipsniui visi įprato ir su tuo susitaikė. 


Esant dideliam norui, tokie dalykai kaip artimo žmogaus gimtadienis, kontrolinis mokykloje ar darbas nesukelia jokių problemų palaikyti komandą, o išvykos darbo dienomis kaip tik labiausiai man ir patinka. Norint daug ką galima suderinti, galbūt kai ką tenka praleisti, atidėti ar pan., bet svarbiausia – turėti noro, o tada jau bet kokios kliūtys nebeatrodo tokios neįveikiamos.“


- Ne paslaptis, kad dauguma rytfanių per visą savo „karjerą“ triBūnoje beveik nėra matę jokių „Lietuvos ryto“ iškovotų titulų. Kaip manai, kur reikia ieškoti motyvacijos nenuleisti rankų ir visur keliauti paskui komandą, nuolat matant tik apmaudžius pralaimėjimus?


L.: „Pergalės nėra svarbiausias dalykas. Net jeigu „Lietuvos rytas“ kovotų dėl iškritimo iš LKL, man tai nebūtų taip svarbu, vis tiek aktyviai palaikyčiau komandą. 


Mane motyvuoja noras gerai pasirodyti sektoriuje, palaikyti komandą taip, kad išvykose visi žiūrėtų į tave nustebusiu žvilgsniu. Motyvacija yra būti geriausiais už aikštelės ribų ir nesvarbu, kaip žaidžia komanda. Siekiame parodyti, kad „Lietuvos rytas“ turi tvirtą užnugarį!”


- Ko tikiesi iš 2017/2018 m. sezono?


L: „Atsižvelgiant į visas permainas „Lietuvos ryto“ klube, ateities perspektyvos išties kelia nemažai klausimų. Kas keisis kitąmet, koks bus komandos pavadinimas, spalvos... 


Norisi tikėti, kad mums tai nebus paskutinis sezonas.“


Tikėdami šviesia ateitimi linkime tiek šiam jaunuoliui, tiek ir kitiems triBūnos nariams toliau aktyviai palaikyti „Lietuvos rytą“ artėjančiose kovose, o visus, norinčius prisijungti prie aktyviausiųjų fanų, kviečiame pasinaudoti šia proga jau artimiausiose varžybose - rugsėjo 20 d. 19 val. „Lietuvos ryto“ arenoje, kur mūsų komanda sutiks Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.Esant dideliam norui, tokie dalykai kaip artimo žmogaus gimtadienis, kontrolinis mokykloje ar darbas nesukelia jokių problemų palaikyti komandą