Frankfurtas

Liepos mėnesį ištraukus Europos Taurės burtus sužinojome, kad pakliuvome į labai margą grupę su komandomis praktiškai iš kiekvieno Europos kampelio. 5 krepšelis mums davė Frankfurto „Skyliners“, klubą, po 6 sezonų pertraukos sugrįžusį į antrą pagal stiprumą senojo žemyno turnyrą. Komanda, nerodanti gerų rezultatų vietiniame fronte, tačiau surinkusi įdomią sudėtį rytfaniams atrodė saldus grobis.

Frankfurtas – vilniečių iki šiemet dar neaplankytas taškas, iš karto po burtų ceremonijos sudomino nemažą kiekį rytfanių. Tai lėmė ir faktas, kad lėktuvo bilietus buvo galima įsigyti už keliasdešimt eurų. Pradėta registracija tik patvirtino spėliones. Jau rudens pradžioje buvo aišku, kad Frankfurtas taps masiškiausia B TriBūnos euroišvyka per visą istoriją.

Šlapią Lapkričio 20-osios pavakarę, puikiomis nuotaikomis į Vilniaus oro uostą sugūžėję B TriBūnos nariai bei Dzūkų tankai patraukia į Europos finansų sostinę. Apie 2 valandas trukęs skrydis neprailgsta, mat daugiau nei pusė lėktuvo užpildyta juodai-baltai-raudonais. Nuvykus į Vokietiją mus pasitinka Palangos oro uosto dydžio (Hahn) oro uostas, kuris pagrinde aptarnauja krovininius lėktuvus. Sulaukiame mūsų užsakyto autobuso ir pajudame į Frankfurtą, kuris nuo mūsų atvykimo vietos yra už 150km. Kelionės metu skamba ne viena gerai pažįstama B TriBūnos ir Dzūkų tankų daina, o vairuotojas demonstruoja neeilinę kantrybę. Atvykstame į viešbutį, užsiregistruojame ir keliaujame susipažinti su naktiniu Frankfurtu ir pasitikti bičiulius, kurie į išvyką atvyksta iš Varšuvos.

Rungtynių dieną rytfaniai tęsia pažintį su Vokietijos miestu ir likus trims valandoms iki rungtynių susitinka pagrindinėje miesto aikštėje nusifotografuoti. Įsiamžinus visi kartu traukiame prie arenos, kuri yra Fraporto rajone. 


Nuvažiavę nemažą atstumą miesto traukiniu pasiekiame miesto dalį, kuriame yra įsikūręs „Skyliners“ klubas. Nuo stoties darome eiseną link arenos, o tunelyje po geležinkeliu degame fajerius. Neužilgo pasiekiame areną ir be didesnių problemų praeiname patikrą. 


Susirenkame mums skirtame sektoriuje šalia mūsų komandos žaidėjų suolelio. Užvedame komandą apšilimo metu skanduotėmis ir dainomis bei nekantriai laukiame rungtynių pradžios. Viso sektoriuje 50 Rytas Ultras narių, 8 mūsų draugai iš Alytaus ir virš 20 iš Vilniaus atvykusių bei vietoje prisijungusių Ryto fanų, taip pat ir vietos lietuviai. 


Komanda startuoja galingai ir vakarėlis tribūnoje vyksta pasiutusiu tempu. Tiesa, kaip ir daugumoje Vokietijos arenų palaikyti trukdo „vėduoklių“ bei būgnų keliamas triukšmas priešininkų atakų bei gynybos metu. Ilgosios pertraukos metu su mumis ateina pasikalbėti „Skyliners“ klubo darbuotojas, kuris tikina tokios minios išvykos sirgalių šioje arenoje dar nematęs. 


Trečiame kėlinyje komanda užstringa ir iššvaisto turėtą persvarą. Galiausiai, patiriame skaudų pralaimėjimą. 


Po rungtynių pasitinkame komandą prie autobuso, pasišnekučiuojame su žaidėjais. Vienas iš sunkiai ant kojų besilaikančių pižonų užsipuola trenerį Adomaitį, dėl ko vėliau pastarajam tenka atsiprašinėti. Padėkojame komandai už kovą ir skanduotėmis palinkime gero kelio. 


Kitą rytą keliaujame namo – vykstame į oro uostą, o iš ten – į Vilnių. Pavakary nusileidžiame mylimiausiame mieste ir skubame namo.