Oj, ir vėl tie Ultros

Štai tokius žodžius tarė apsaugininkė Aldona sužinojusi, jog pirmas Kėdainių „Nevėžio“ namų mačas vyks prieš Vilniaus ,,Rytą“. Nebuvo taip, kad ir mes šokinėtume iš laimės. Dviejų valandų kelionė darbo dieną nėra pati maloniausia.


Tarpsezonio metu labiausiai ruošėmės sezono atidarymo rungtynėms namuose, tačiau 60 Ultrasų susidomėjo ir vidurio savaitės kelione į agurkų sostinę. Autobuse aktyviausi rytfaniai diskutuoja, jog toks skaičius neturėtų mūsų džiuginti, reikia užsibrėžti aukštesnius tikslus. Visgi, iš autobuso galo atsigrūdęs pilietis primena, jog esame Lietuvoje ir 60 žmonių trečiadienį į Kėdainius nėra taip blogai.

Na ok, nutarėme, jog ne taip ir blogai. Kelionė į priekį – pakankamai rami, šiek tiek strigome kamštyje ties Kaunu, bet areną pasiekėme dar 20 minučių iki rungtynių pradžios. Įdomi istorija – rugsėjo pradžioje iš vienos Lenkijos kompanijos B Tribūna užsisakė naują sektoriaus vėliavą, keliasdešimt 20-o sezono Rytas Ultras ir dar daaaug GTA stiliaus marškinėlių. Įmonė šiek tiek susipainiojo, užsivėlino ir darėsi panašu, jog sezono atidarymo rungtynėms viso šito gėrio negausime. Dieną prieš atidarymą (šeštadienį), B Tribūnos aktyviausi nariai buvo pasiryžę keliauti virš 500 kilometrų, jog patys iš sandėlio pasiimtų siuntinį. Deja, bet šeštadieniais jie nedirba. Dėl viso to – nauja vėliava debiutavo Kėdainiuose. Ir mūsų nuomone, ji atrodė tiesiog nuostabiai!

Taigi, kaip ir visada, mus tiesiog sužavi Kėdainiuose dirbanti apsauga ir policija. Pavyzdžiui, vieno rytfanio apsauga net netikrino, bet jam pasakė, kad jeigu kažkas uždegs fajerius, tai visi atsidursime areštinėje. Super profesionalumas. Mus saugantys policininkai – visiškas Simpsonų paršiukų policininkų atspindys. Viskas ką jie sugeba, tai rungtynių metu šone kriuksėti, filmuoti mus su savo telefonais arba žaisti Candy Crushą. Patekus į sektorių, mus nustebina priešais esanti scena, kurioje atlikėja atlieka Lietuvos himną. Prieš pat rungtynes prie mūsų prisitato LKL komentatorius Ž.Aleksandravičius, jis atsiprašė už žodžius, kuriuos netyčia išgirdo žiūrovai Rytas - Juventus ilgosios pertraukos metu. Už tai jis prisiėmė kaltę ir teigė, jog neturi nieko prieš mūsų klubą. Ką galime pasakyt, didelio pykčio ant žmogaus nelaikome, jam nepasisekė, o mes turime ir didesnių priešų. Nuo pirmų rungtynių minučių visas sektorius linguoja tikrai energingai. Nors žiūrovų susirinko visai nemažai, bet jokios konkurencijos iš vietinių nėra. Panašu, kad mūsų komanda sužinojo, jog rungtynes rodo per TV, tad nusprendė sukurti šiokią tokią intrigėlę, kad žmonės neperjungtų kanalo. 


Vienas rytfanių ekipažas vėluoja visą kėlinį ir parašo mums SMS žinutę, jog jie nuvažiavo ne į Kėdainius, o į Prienus. Akimirkai visi tuo patikime ir griebdamiesi už galvų negalime nustoti juoktis. Staiga penki piliečiai žengia į sektorių, jau juokdamiesi iš mūsų. Kolegos, atsiprašome, jog taip blogai apie jus pagalvojome!

Tuo tarpu aikštėje su (ne)atkovotais kamuoliais vyksta nesuprantami dalykai, tačiau šiek tiek ramiau darosi, stebint Suttono ir Seeley judesiukus. Rungtynėms artėjant į pabaigą pareigūnų ir apsaugos paranoja perauga į naują lygį, stebimi kiekvieno žmogaus judesiai. Įsikišai rankas į kišenes, patikrinai telefono ekraną? Paeik į šoną – atliksim patikrą! Nusprendėme, jog reikia truputi prajudinti pareigūnus (kiek galima žaisti su tais išmaniaisiais...), todėl išsitraukiame kelis žiebtuvėlius ir...Nieko neuždegame. Bet buvo smagu stebėti persigandusius pareigūnų veidus ir beviltišką veržimąsi į mūsų sektorių.

Tradiciškai su žaidėjais atliekame ,,pirmyn, vilniečiai!“, bet skirstytis iš arenos neskubame. Arenos pranešėjas kviečia visus pasilikti ir pasiklausyti koncerto! Arenoje lieka vos keletas žmonių ir būrys rytfanių. Atlikėja pradeda dainuoti lietuviškus šlagerius, tačiau vaizdelis arenoje nykokas. Nusprendžiame gelbėti šį koncertą ir solistės kvietimu judame prie scenos. Margarita, Juoda Orchidėja ir kiti užstalės šlageriai skamba Kėdainių arenoje, o rytfaniai organizuoja pogo ir kitus šokius. Deja, bet viso koncerto neišklausome, po poros dainų plojimais padėkojame atlikėjai ir paliekame areną.

Keliaujant Vilniaus link, autobuse pradeda vykti debatai ,,Kas sugalvojo daugiau choreo/dainų ir t.t?“. Aistringa kova netilo bent 30 minučių, kol nuvargęs pagrindinis dalyvis iškeliavo į autobuso galą atlikinėti savo Stand Up pasirodymo. Net trumpas autobuso gedimas sustojime nesugadina nuotaikų ir net nepastebime, kaip pasiekiame savo mylimą miestą. Atsidėkojame autobuso vairuotojui ir skirstomės po rajonus. Susitinkam sekmadienį!