Apsilankymas šventojoje žemėje

Tęsiame LKL finalų maratoną. Ketvirtadienį laikinosios sostinės link pajudėjo 80 rytfanių iš amžinosios sostinės. Likus keliolikai kilometrų, mus sustabdo pareigūnai ir praveda ilgą paskaitą apie keiksmažodžių naudojimą ir apie tai, jog juos panaudojus arenoje, laukia bauda ir net baninimas iš lankymosi krepšinio arenose. Už pirotechnikos naudojimą grasinama uždrausti stebėti rungtynes nuo vienerių iki dviejų metų. ;))))


Atvykus prie arenos cirkai tęsiasi. Visų pirma, išgirstame, kad nebus įleista jokia LIETUVOS RYTO atributika. Galų gale, išgirdome, jog nebus įleistos vėliavos ir būgnai. Absurdiškas, tragiškas ir neargumentuotas sprendimas. Sakome, kad į areną tuomet išvis neisime ir visą mačą prafanatėlinsime lauke. Laukiame trisdešimt minučių, keturiasdešimt, po penkiasdešimties šiaip ne taip mūsų vėliavos į areną įleidžiamos. Ok, pirmas žingsnis įveiktas. Sueiname į areną, tačiau durys į mūsų sektorių užrakintos. Gauname žinią, kad į sektorių įeiti galėsime tik po komandos pristatymo ar himno sugiedojimo... Kantrybė ne begalinė, tad prastumdome tvoras ir į vidų užeiname pro kitą sektorių. Deja, tai padaryti pavyksta tik didesnei daliai rytfanių, likusieji – sulaikomi apsaugos darbuotojų, kurie į pagalbą pasitelkę policijos pastiprinimą ir iš naujo pasistatę tvorų barikadas už durų rytfanius pralaiko dar pusantros minutės rungtynių laiko. Galiausiai ir šiems rytfaniams atidaromos durys.


Visa šita tuštybių mugė tikrai sunervino, todėl nuo pat pirmų akimirkų emocingai pradedame palaikyti komandą. Komanda pagirtinai kapojasi Kaune, vėlgi vietinė fauna tikrai nutilusi, todėl garsiomis skanduotėmis dažnai iššaukiame švilpimą. Antrojo kėlinio viduryje iš oponentų išgirstame tradicines dainas su keiksmažodžiais. Keliame banerį „Prašome visų nesikeikti!“. Juk būtent tokį prašymą mums atsiuntė „Žalgirio“ klubas, kuris tikino, jog savo fanus ir net žaidėjus su treneriais kontroliuos. Ar mes iš tiesų norime, kad jie kontroliuotų savus? Aišku, jog ne. Šis baneris buvo tiesiog juokelis, skirtas šiai absurdiškai situacijai. Mes nenorime, kad kauniečiai nustotų dainuoti „šūdą raudoną“ ar kitas dainas. Tai yra derbio dalis, tos dainos arenose egzistuoja apie 20 metų. Šį sezoną „B Tribūna“ padidino savo skaičius ir necenzūrinės skanduotės prieš „Žalgirį“ skambėjo daug garsiau, todėl vargšeliai iš „Žalgirio“ klubo apsiverkė... Užsimanė į areną suburti teatro publiką. 


Klounai, apsidairykite, jūsų arenoje tiek marozų, kurie po keturių alaus šaudo tokias frazes, kad mūsų „žalia kurva“ atrodo kaip angelėlių skanduotė. Dar juokingiau tapo, kai pradėjome skanduoti „PUTA VERDE“, kas iš ispanų kalbos išvertus reiškia lygiai tą patį. Bet tai problemų policijai ir apsaugai nesukėlė. „Žalgiris“ sako, jog negražu keiktis prie vaikų. Bet palaukit, ponai... Ar gražu, kai maži vaikai mato šokius pusnuogių šokėjų, kurios stengiasi atrodyti kuo seksualiau ir suvilioti žiūrovus? Ar gražu, kai vaikai mato, kaip žaidėjai stumdosi ir keikiasi aikštėje? Ar gražu, kai vaikai mato, kaip arenoje be saiko yra vartojamas alkoholis? Sakote, keiksmažodžiai girdisi per televizorių? Tikrai per jokias kitas laidas ar filmus keiksmažodžių nėra? Ir apskritai, kokie prasti turi būti tėvai, jog nesugebėtų vaikui paaiškinti, jog be saiko keiktis nėra gerai... Prieš ką jūs bandote kovoti? Prieš organizuotą fanų kultūrą? Lietuvoje ji ir taip yra palyginus merdinti. Egzistuoja vos kelios fanų grupės ir prieš jas yra naudojamos represijos, grasinimai išvarymais iš arenos, baudomis. Pabandykite įsivaizduoti „Ryto“-„Žalgirio“ rungtynes be „Green White Boys“ ir „B Tribūnos“. Atmosfera mažai skirtusi nuo mačo „Dzūkija“-„Nevėžis“....


„Žalgirio“ klubas pradėjo represijas net prieš savo fanus, siekdami panaikinti bet kokią derbio atmosferą ir sukurti NBA atmosferą Kaune. Didžiuojamės savo klubu, kad jis kol kas nežengia tokiu keliu ir nenurodinėja mums, kaip reikia kurti palaikymą. 


Taigi, toliau apie mačą... Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ šiek tiek nutolsta, todėl geriausi visatoje fanai atsigauna. Apylygė kova vyksta iki mačo galo, po finalinio švilpuko padėkojame komandai ir dar keliolika minučių traukiame dainas. Be jokių nesklandumų grįžtame į Vilnių, tačiau jau greitai vėl susitinkame. Rytoj rungtynės prieš „Žalgirį“ namie, ateik į TRIBŪNĄ.