2017-05-03 PASVALYS


Viena tolimiausių išvykų Lietuvoje trečiadienį tikrai neskamba labai viliojančiai. Vis tik į mažiausią miestelį LKL žemėlapyje keliauti panoro 22 rytfaniai. Kas bėga iš darbų, kas - iš paskaitų, ir vidurdienį visi jau susistinkame išvykimo vietoje bei pajudame Pasvalio link.


Išvykos pradžioje rytfanio užsiminimas apie tai, kad šiandien lankėsi viename iš Vilniaus universitetų, kur vyko motyvaciniai pokalbiai, paskatino labai rimtos temos, universitetų susijungimo ir studijų kokybės klausimais, nagrinėjimą. Nepriėjus bendros išvados, diskutuotojai nuo studijų perėjo prie dar rimstesnių dalykų – verslo. Keli rytfaniai, sužinoję faktą, jog Netflix įkūrėjas savo verslą įkūrė, būdamas 35-erių metų, nusprendė, kad jiems dar tikrai nevėlu atidaryti plastinės chirurgijos kliniką.


Vienam piliečiui panorus išvykos metu pasimokyti, spontaniškai įvykdomas konkursas submarinui laimėti. Išgirdę daug originalių atsakymų (pvz., į klausimą: „kas buvo Z.Sierakauskas?“, atsakyta, jog jis atidarė „Laiko ratą“), išsiaiškinome, jog vis dėlto geriausiai apie istorines asmenybes nusimano VU atstovas. 


Sustojimo metu rimtos temos pagaliau baigiasi ir prasideda tradicinės rytfanių blevyzgos, sukėlusios tiek juoko, kad net iš akių ima riedėti ašaros, o maistas krenta ant žemės. Tačiau ne visi nusiteikę taip džiugiai. Tuo įsitikiname, pasiekę Pasvalį ir pamatę milžiniškas policijos pajėgas. Turbūt buvo surinkta visa įmanoma Pasvalio policija, plius pasikviesta bonuso iš Panevėžio. Natūraliai kyla klausimas, kam to reikia? Deja, atsakymo niekas nežino. Išklausome pareigūnų instruktažą apie tai, jog „reikia elgtis gražiai ir nesukelti neramumų“, o paklausus, ar per praeitos savaitės apsilankymą Pasvalyje įvyko kažkas blogo, instruktorius pasimeta ir jo išmintis pasibaigia. 


Sueiname į sektorių ir pradedame palaikymą, kuris nuo pat pradžių buvo tikrai neblogas, ko nepasakytume apie komandos žaidimą. Prieš ilgąją pertrauką triBūną pradžiugina žinia, kad savo 100-ąją išvyką šiandien pramušęs pilietis užsakys šešias (kodėl pasirinktas būtent toks skaičius, išlieka paslaptimi) picas. Gaila, bet po keliolikos minučių visus nuliūdina žinia, jog Pasvalio arenoje esanti kavinė atsisakė jas pagaminti, nes komanda jau buvo užsisakiusi sau vakarienę po varžybų. Taigi šįkart liekame be picų. Po ilgosios pertraukos komandai ir toliau nesiseka, keli rytfaniai spėja „užgaudyti“ gerą koeficientą lažybose gyvai, todėl palaikymas tampa kur kas energingesnis. Galų gale, komanda įjungia aukštesnę pavarą bei iškovoja dar vieną pergalę, o Pasvalio arenoje skamba: ,,Pirmyn, Vilniečiai!”. Susikrauname daiktus ir paliekame Pasvalio areną iki kito sezono.


Apibendrinant, per šiuos paskutinius du apsilankymus, lyginant su anksčiau, Pasvalys nuvylė visiškai neadekvačiu pareigūnų darbu. Nors jokių incidentų nebuvo, bet jų grasinimai, provokacijos ir t.t. atrodė labai neskaniai. Susidarė įspūdis, kad tų žmonių niekas nekontroliuoja, kiekvienas dirba atskirai ir daro tai, kas tuo metu šauna į galvą.


Kelionė atgal -rami, daugiausiai girdimos juokingos istorijos iš kelių pastarųjų metų rytfanių gyvenimo, dėl ko kelias neprailgsta ir grįžę į Vilnių norintys dar spėja pažiūrėti antrąjį Čempionų Lygos rungtynių kėlinį.