B Tribūnos 19-tas gimtadienis

Lapkričio 5-ąją, sekmadienio vakarą, 8 rytfaniai susirinko į vieną iš Vilniaus ,,Čili Pica“ restoranų. Ten jie dar kartą įsitikino, kad šiam kavinių tinklui kuo toliau, tuo prasčiau, bet susirinkimo tikslas buvo ne tas. Tą sekmadienio vakarą buvo pradėtas kurti viso mūsų 19-tojo gimtadienio planas. 


Išsikėlėme tikslą – per savaitę į Kauną surinkti 100 žmonių, o apskritai į išvyką nuvežti ne mažiau 200. Nusprendėme, jog kiekvienas važiuojantis gaus marškinėlius, aptarėme jų dizainą. Sugalvojome ir idėją, kaip į išvyką privilioti iš B Tribūnos veiklos jau pasitraukusius žmones, kurių yra tikrai daug. Juk tiek daug žmonių bent keletą kartų lankėsi mūsų sektoriuje! Tad surašėme virš 200 asmenų vardų, kuriems nusprendėme įteikti asmeninius kvietimus į išvyką (surasti visus ar bent daugumą sąraše esančių žmonių tapo tikru iššūkiu: kituose Lietuvos miestuose ar užsienyje gyvenačius rytfaniuskvietimai pasiekė paštu ar internetu, o tebegyvenantys Vilniuje buvo kviečiami į susitikimus, kurių metu jiems įteikiami pakvietimai bei raginama prisijungti prie šios didžiulės šventės). Pažymėtina, jog visi gavę kvietimus liko maloniai nustebinti ir dauguma jų į kauną keliavo kartu su mumis, tad asmeninių kvietimų idėja tikrai pasiteisino! Be šių dalykų, taip pat buvo nuspręsta surengti protmūšį, krepšinio turnyrą ir koncertą. Po kiek laiko koncerto idėjos atsisakėme ir palikome ją 20-tajam gimtadieniui. 


Tą patį vakarą savo facebook kanale paleidome išvykos registraciją. Per pirmą vakarą užsiregistravo beveik 100 žmonių. Jau tada suvokėme, kad išsikeltas tikslas 200 yra per menkas ir reikia didinti ambicijas, o jos vėliau didėjo su kiekviena savaite! Apsilankėme klubo treniruotėje – nufilmavome klipus, kuriuose žaidėjai kvietė vykti su mumis į išvyką. Taip pat klubas stipriai padėjo ties tuo, jog sugebėtume gauti tokio dydžio traukinį. Kitu atveju, būtų tekę keliauti autobusais. O suvaldyti 500 žmonių dešimtyje skirtingų autobusų būtų žymiai sunkiau nei viename traukinyje. 


Likus porai savaičių iki išvykos pradėjome ruošti choreografiją ir supratome, kad mūsų laukia tikrai kažkas ypatingo. Juk to Lietuvos ultrų scenoje dar nebuvo, toks organizuotas žmonių skaičius keliaus į išvyką...Buvo sunku patikėti. 


Pagaliau atėjo ilgai lauktas savaitgalis. Jį pradėjome penktadienį, surengdami protmūšį, kuriame dalyvavo ir komandos žaidėjai. Buvo labai smagu matyti dalyvaujančius žaidėjus, kurie suko galvą, bandydami atsakyti į klausimus apie Mūsų visų mylimas spalvas. Po protmūšio lauke pasidarėme bendrą nuotrauką. Atšvęsdami savo 19-tą gimtadienį su dainomis ir fajeriais oficialiai atidarėme šventinį savaitgalį. Jį pratęsėme šeštadienį, kai jau nuo ankstaus ryto ,,Lietuvos Ryto“ arenoje vyko mūsų rengiamas krepšinio turnyras, kuris irgi praėjo puikiai, padovanodamas kiekvienam pliūpsnį džiūgių emocijų. Galime tik padėkoti komandai už galimybę išbėgti ant mūsų arenos parketo. 


Sekmadienio rytas. Kelias savaites užmigdami bei nubusdami su mintimis apie išvyką į kauną, rytfaniai jau 8 ryto nebegali daugiau miegoti, juk galiausiai išaušo ši ilgai laukta diena! Ar susirinks visi žmonės? Ar viskas praeis gerai? Tokie ir dar daugybė kitų klausimų kirbėjo žmonių, kurie visą šį laiką organizavo išvyką, galvose. Norint gauti atsakymus į visus šiuos klausimus, reikėjo keliauti į Vilniaus geležinkelio stotį. Atvykus į ją pamatėme, kiek ,,Lietuvos Ryto“ fanų jau susirinkę. Nusidriekusios eilės žmonių: vieni moka už išvyką, kiti pasiima marškinėlius, visas organizuotumas ir masiškumas tikrai nė iš tolo nepriminė Lietuvos. Likus 30 minučių iki išvykimo rytfaniai susirinko perone, kur mūsų capo visiems priminė išvykos taisykles ir paragino visus padaryti taip, kad būtų kuo didžiuotis. Užtraukus pirmas dainas tapo akivaizdu – bus nerealu!


Mums buvo labai svarbu, jog šioje išvykoje viskas įvyktų griežtai taip, kaip to norime. Juk tokie portalai kaip krepsinis.net po bet kokio menkiausio konflikto puola kepti straipsnius apie tai, kokie laukiniai ir apgailėtini yra aktyvūs sirgaliai. Įdomus faktas – 500 rytfanių nuvyko į Kauną, padarė įspūdingiausią išvyką Lietuvos istorijoje, bet krepsinis.net buvo vienintelis portalas, kuris apie šią išvyką neužsiminė nė vienu žodžiu. Bravo Tau, didysis redaktoriau Edgarai, ir toliau lauk kokio nors mini konflikto, apie kurį galėsi parašyti bent tris straipsnius.


Taigi, grįžtame prie savo išvykos. Traukinyje 2000 lipdukų buvo išpirkti dar pusiaukelėje, o visi vagonai buvo pilni Juodai-Baltai-Raudonų. Pakili keliaujančiųjų nuotaika, skambanti muzika, malonus ausiai šurmulys, po ilgos pertraukos susitę draugai ir labai daug naujų veidų! 


Atvykęį Kauną pradėjome eiseną, į kurią žiūrint per kūną ėjo šiurpuliukai. Pasiekus areną ir nusileidus į jos parkingą įgyvendinome ,,Rytas Ultras“ aktyviųjų narių svajonę – padarėme Amsterdamo ,,Ajax“ ultrų stiliaus ,,entrada“. Fajeriai, strobai, dainos, pogo – visiškas vakarėlis, kurio dalimi tapo kiekvienas važiavęs. Tai buvo nuostabi įžanga į tai, kas mūsų laukė arenoje. 


Arenoje palaikymą pradėjome dar likus valandai iki rungtynių. Daugiau nei du sektorius apimanti raudonais marškinėliais vilkinti Rytfanių armija skambėjo taip garsiai, jog arenos darbuotojai nusprendė muziką leisti kuo garsiau, tačiau tai mūsų nesustabdė. 


Rungtynėms prasidėjus kyla choreografija ir baneris, juose pabrėžiama mūsų judėjimo 1998 pradžia bei tai, jog mes jau 19 metų palaikome Rytą ir nežadame sustoti! Pirmą kartą gyvenime choreografija, kurios dydis 11x7.5m. atrodė tokia ,,maža“. 


Ar kada galėjote įsivaizduoti, jog 500 rytfanių Kaune kartu iškels rankas į viršų ir skanduos komandos pavadinimą? Jog kartu šokinės ir darys tokį palaikymą? Jeigu tai mums kažkas būtų pasakęs sezono pradžioje, galvotume, kad tas žmogus išprotėjo. Bet tai tapo realybe, mes tai padarėme! Buvo galima mėgautis kiekviena buvimo triBūnoje akimirka. 


Nemeluosime, jog neretam aktyvesniam B Tribūnos nariui yra iškilę klausimai: „Kam aš tai darau?“, juk galime skaityti neigiamus Mr.Knet straipsnius, kur dešimtys anonimų barškina klaviatūras, vadindami mus visokiausiais epitetais. Bet būnant triBūnoje gruodžio 10 d. buvo aišku – visos tos pastangos yra dėl tokių akimirkų, tai buvo akimirkos, kuriomis taip didžiavaisi savo klubu, spalvomis, kiekvienu triBūnoje stovinčiu žmogumi. Atrodėme kaip didelė ir vieninga bendruomenė. 


Komanda iškovojo fantastišką pergalę, po finalinio švilpuko žaidėjai nėjo į aikštės vidurį, visų pirma, jie atsisuko į mus visus. Jie džiaugėsi kartu su mumis, skyrė šią pergalę kiekvienam „Lietuvos Ryto“ sirgaliui. Ir mes buvome tokie dėkingi jiems už šias akimirkas. Kažkas gali tyčiotis, kad „Rytfaniai džiaugiasi, laimėję eilines rungtynes“. Ne, tai nebuvo eilinės rungtynės. Rungtynės su ,,Žalgiriu“ niekada nebuvo ir nebus eilinės! Mes atvažiavome į Jūsų namus, mūsų buvo pusė tūkstančio, Mes įkvėpėme savo žaidėjus ir Mes iškovojome pergalę – tobulas derinys ir emocijos. Po rungtynių dalis Žalgirio fanų mums nerodė tradicinių vidurinių pirštų, o filmavo mūsų kuriamą vakarėlį.


Taip, galingas organizuotas palaikymas Lietuvoje yra įmanomas. Ir jis egzistuoja ne trolių komentaruose ir like‘uose. Jeigu norite parodyti, jog krepšinis jums iš tiesų rūpi, tai eikite į arenas. Eikite į aktyvius savo palaikomų komandų sektorius, prisidėkite prie palaikymo. Tai, ką sukūrėme gruodžio 10, įėjo į istoriją, tačiau mūsų tikslas - kad klubas ir toliau turėtų galingą užnugarį. Manote, jog 500 Kaune yra įspūdinga? O įsivaizduokite, kaip bent pusė tiek atrodytų Prienuose, Pasvalyje ar Kėdainiuose? Raginame visus kuo dažniau ateiti į B Tribūną. 


Kita išvyka – Panevėžys. Miestas, kuriame 2009-aisiais iškovotas vienas smagiausių titulų per visą klubo istoriją. Nori gyvai pamatyti pergalingus Mindaugo Lukauskio tritaškius? Tai dar viena puiki proga prisijungti ir sukurti gerą palaikymą. Važiuok kartu su mumis!