2000 – 2003 m.

2000–2003 m.Sekančio „Lietuvos ryto“ sirgalių veiklos tarpsnio pradžia – 2000/2001-ųjų metų sezonas. Po truputį pradėjo keistis tribūnos publika – rytfanių gretas paliko tie, kurie į rungtynes teateidavo gerai praleisti laiko su senais pažįstamais, o jų vietas užėmė tie, kuriems rūpėjo komandos palaikymas. Jei ankstesniais metais į išvykas Lietuvoje buvo vykstama tik klubui nusamdžius autobusą, o užsienyje – tik paėmus į komandos lėktuvą, tai 2000 m. rudenį situacija pasikeitė iš esmės. Nors finansinės klubo paramos iš esmės neliko, bet rytfanių gretose atsirado supratimas, jog komandą reikia palaikyti ne tik namų rungtynėse, bet ir išvykose. Be abejo, vykstama buvo mažesniais kiekiais – ne autobusu, o lengvuoju automobiliu ar 10-15 žmonių mikroautobuse. Visgi tais metais nepavyko nuvykti į visas komandos rungtynes Lietuvoje, bet 2001/2002-ųjų metų sezone Lietuvoje „nulių“ jau nebebuvo.


2000/2001 metų sezone – pirma savarankiška išvyka už Lietuvos ribų. Lenkijos Vroclavo miestą aplankė 10 rytfanių. Sekančiame sezone – aplankytas Vloclavekas Lenkijoje ir dar ganėtinai toli atrodžiusi Ryga. Bei paskutinis skrydis kartu su komanda – į Kazanę. Dar už metų – vėlgi aplankyta Lenkija (Varšuvos „Polonia“), Ryga, Talinas ir Maskva – rungtynės su Chimki.


Tarpmiestinėje fanscenoje rimtesnių incidentų, neskaitant apsistumdymų su vietiniais buduliais, nebuvo, išskyrus konfrontaciją su šiauliečiais, kurie išprovokavę incidentą prie savo salės ir Vilniuje gavę atkirtį, nusprendė tarpusavio santykius normalizuot. Tuo tarpu Vilniuje situacija buvo gerokai įtemptesnė – neapykantos kupinų ex-statybfanių vedini Sakalų fanai bei Pietų-IV ultros, nemėgę rytfanių nuo pat pirmos jų dienos sektoriuje – tiek dėl tuometinės nacionalinės sudėties, tiek dėl Lietuvos ryto komandos vadovų veiksmų, užbraukusių ilgą ir garbingą “Statybos istoriją”. Jei pirmieji skaičiumi neprilygo rytfaniams, tai žaliai-balti turėjo akivaizdų pranašumą, tad konfrontacijų su jais buvo vengiama. Visgi, kone ištisai derbių metu kildavę konfliktai su sakaliniais reikšdavo balansavimą ant karo ribos su Vilniaus “Žalgirio” ultrom. Ribos, kurios neperžengt kartais pavykdavo tik vienaip ar kitaip susiklosčiusių aplinkybių dėka, kai iš esmės nė nuo vienų, nė nuo kitų jau niekas nepriklausė. Per šį trejų metų laikotarpį dienos šviesą išvydo 3 fanzinai. Deja, leidiniai, kuriuose pagrinde vyravo išvykų aprašymai, tuo metu rytfanių gretose neprigijo.


Po 2001/2002 m. Sakalų fanai atgaivina Lietuvos krepšinio klubų fanų čempionatą. Finale įveikę senuosius “Statybos” fanus, čempionais tampa “Lietuvos ryto” fanai, tuo pačiu iškovodami teisę turnyrą rengti kitais metais. Deja, pabaiga šįkart kitokia – paskutinėmis sekundėmis pergalę išplėšia žalgiriečiai.