Paco Cruz

P.Cruz - meksikietis, dievinantis pergalingus metimus

Vienas iš dviejų naujokų legionierių – Francisco Cruzas. Šio meksikiečio biografija itin spalvinga, tad norėdami susipažinti artimiau nusprendėme šiek tiek pakalbinti Ryto naujoką. Pirmasis įspūdis – ne itin kalbus, tačiau kovingas ir sunkiai dirbantis žmogus, siekiantis savo svajonių. Tikimės, kad artėjančiame sezone turėsime vieną bendrą svajonę ir visi kartu dėl jos kausimės. Toliau – interviu su naujuoju Ryto snaiperiu:


Su A. Perezu būsite pirmieji meksikiečiai, rungtyniaujantys Lietuvoje, tad supažindink mus su meksikietišku krepšiniu, jis labiau primena amerikietišką stilių ar europietišką?


Aš didžiuojuosi, būdamas pirmuoju meksikiečiu, žaisiančiu Lietuvoje, apie šią šalį ir lygą kol kas girdėjau tik gerų atsiliepimų. Mano nuomone, meksikietiškas krepšinio stilius yra labiau artimesnis amerikietiškam, kadangi jame egzistuoja daugiau laisvės bei žaidimas grindžiamas individualiais veiksmais.


Papasakok daugiau, kaip pradėjai žaisti krepšinį šalyje, kurioje futbolas yra sportas numeris vienas?


Tiesą sakant, Sonoros regione, iš kurio aš kilęs, krepšinis yra labai populiarus. Bendrai kalbant, futbolas Meksikoje - populiariausia sporto šaka, tačiau šiauriniuose regionuose daug žmonių žaidžia ir krepšinį. O aš krepšinį pradėjau mėgti dėl savo tėčio – jis taip pat buvo krepšininkas.


Meksikietiškas krepšinis mums atrodo kaip tikra egzotika. Ar daug žmonių renkasi į arenas? Kaip fanai palaiko savo komandas, palyginus su fanais Europoje?


Fanai Europoje yra nuostabūs, man patinka, kad žmonės čia dainuoja, palaikydami savo komandas, taip pat su pasididžiavimu eina palaikyti savo miesto komandų. Meksikoje į arenas irgi renkasi daug žmonių, o fanai arenose kartais išprotėja ir kuria nerealią atmosferą. Tą patį tikiuosi pamatyti ir čia, Vilniuje.


Ganėtinai anksti palikai namus ir išvykai mokytis į JAV. Meksikiečiams gali būti sunku prisitaikyti JAV, kaip šį laikotarpį sekėsi išgyventi tau pačiam?


O, žmogau, prisitaikyti buvo be galo sunku, ypatingai būnant jaunam. Visų pirma, visiškai nemokėjau angliškai, todėl buvo sunku prisitaikyti mokykloje. Tai man buvo tikras iššūkis. Bet tuo pačiu aš džiaugiuosi dėl to, nes tai privertė mane greitai subręsti ir tapti vyru. Dėl to aš galėjau mokytis koledže ir įgyti gerą išsilavinimą, esu be galo laimingas tuo, ką man pavyko pasiekti. Taip, JAV krepšinio lygis yra aukštas, todėl tai prisidėjo prie mano kaip krepšininko karjeros pradžios. 


Kas padėjo apsispręsti priimti „Ryto“ pasiūlymą? Ką esi girdėjęs apie Vilnių ir šį klubą? Ko tikiesi iš ateinančio sezono?


Prieš dvejus metus teko žaisti prieš „Rytą“ Eurocup‘e. Pamenu puikius fanus bei rimtą klubą, kuriam patinka varžytis ir laimėti. Tai ir buvo pagrindinė mano pasirinkimo priežastis. Aš mėgstu ir noriu laimėti.


 Savo karjerą Europoje pradėjai Latvijoje. Koks buvo pirmasis įspūdis apie Rytų Europą? Ar nepajutai kultūrinio šoko?


Taip! Latvija man buvo visiškai nauja patirtis. Puikus miestas, kuriame mėgavausi, leisdamas savo laiką. Rytų Europa yra labai graži, tačiau tuo pačiu visiškai skirtinga lyginant su vieta, iš kurios aš atvykau.


Esi žaidęs daugybėje Europos arenų. Kuri tau įsiminė savo atmosfera? Ar triukšmingi fanai prideda motyvacijos aikštelėje?


Triukšmingi ir garsūs fanai man suteikia motyvacijos žaisti iš visų jėgų. „Fuenlabradoje“ fanai mus palaikė tikrai labai gerai. Manau, kad tam didelės įtakos turėjo tai, jog žaisdavome gana mažoje arenoje, o tai leisdavo fanams sukurti puikią ir triukšmingą atmosferą. 


Papasakok apie savo įsimintiniausią karjeros akimirką.


Negalėčiau išskirti vienos įsimintiniausios akimirkos, tačiau visada atsimenu pergalingus metimus prieš geras komandas, ypač europiniuose turnyruose, vienas iš tokių metimų buvo į Bambergo komandos krepšį.O dabar pakalbėkime apie maistą. Meksikietiška virtuvė yra garsi visame pasaulyje, tad koks tavo mėgstamiausias meksikietiškas patiekalas ir ką galėtum parekomenduoti „Ryto“ fanams?


Pats labai mėgstu tacos, enčiladas, mole padažą ir menudo (aštri sriuba su karvės skrandžiu). Iš tikrųjų siūlau paragauti visų meksikietiškų patiekalų!

0
Feed