ERGGEG

EUROCUP varžovų apžvalga

Ta proga, kad Eurocup’as patvirtino europinių rungtynių tvarkaraštį apžvelgsime mus laukiančias išvykas bei priešininkų komandas palaikančias grupuotės.


Turbūt pirmiausia norime pasakyti, kad šie burtai mums, kaip fanų grupuotei, buvo vieni prasčiausių per kelis pastaruosius sezonus. Beveik iš visų krepšelių gavome komandas, kurių mažiausiai norėjome. Tačiau mūsų pareiga - palaikyti komandą visur ir visada, todėl stengsimės ir toliau išlaikyti sau aukštai iškeltą kartelę.Pirmoji išvyka jau spalio 9 d. į centrinėje Prancūzijos dalyje esantį Limožą. Šiame mieste lankėmės prieš kelis sezonus. Savarankiškai keliavusiems rytfaniams šis miestas sudarė sunkiai pasiekiamos vietovės įvaizdį.
Fanai: egzistuoja kelios palaikymo grupuotės, tačiau pagrindinė – Ultras Green Limoges. 2012 m. įsikūrusi grupuotė komandą palaiko ultrų stiliumi ir yra tikrai verti pagarbos. Sektoriuje renkasi 50 – 100 žmonių, tačiau ir patys įsitikinome pietiečių dainingumu, dėl kurio net ir tokio dydžio palaikymo grupė arenoje skamba garsiai. Praėjusį kartą į Vilnių atskrido tik keli šios komandos fanai ir palaikymo nekūrė – gal šiais metais sulauksime kiek gausesnio jų vizito?

Kelionės galimybės: Atstumas iki Limožo - apie 2000 km. Tiesioginio skrydžio nėra, patogiausia skristi Vilnius-Paryžius, o tada keliauti autobusu/mašina į Limožą. Kelionės kaina – apie 150 €.


Antroji išvyka – spalio 23 d. į Turkijos vakaruose esantį Bursos miestą. Šiame mieste rytfaniai lankėsi dar 2014 metais, kuomet „Rytas“ žaidė su netoliese besibazuojančios Bandirmos „Banvit“ komanda. Kadangi miestas nėra turistinis, jame galima pamatyti tikrąją neturistinę Turkijos pusę bei pasigrožėti didžiąja Bursos mečete.

Fanai: daug informacijos apie juos neturime, tačiau iš patirties žinome, kad Turkijoje komandos palaikomos, garsiai dainuojant, dažnai prisijungiant visai arenai. Bursos komanda įkurta 1974 metais, pavadinta automobilio markės „Tofaš“ vardu. Praėjusį sezoną šioje komandoje rungtyniavo trumpai mūsų klube žaidęs Kenny Kadji, o anksčiau joje yra žaidęs ir Mindaugas Lukauskis.
Kelionės galimybės: Atstumas iki Bursos apie 1650 km. Skrydis Vilnius-Stambulas (160-180 €) ir 150 km kelionė autobusu/automobiliu link Bursos.


Trečiasis miestas – Krasnodaras. Jame Rytas žais lapkričio 6 d. Turbūt nelaukiamiausia komanda visoje Europos taurėje. Prieš dvejus metus keli rytfaniai jau lankėsi šiame mieste ir tai buvo viena iš sunkiausių išvykų mūsų istorijoje. Daug reklamuoti čia nėra ko: miestas - tipiškas sovietinis monstras, primenantis mūsiškius Naujininkus, o komanda pasigirti dideliu fanų palaikymų taip pat negali.
Kelionės galimybės: Atstumas iki Krasnodaro – apie 1450 km. Skrydis atsieis apie 300 € bei dar 80 € teks pakloti už vizą.


Kita išvyka – Belgradas. Lapkričio 20 d. Atrodo, kad fortūna mėgsta suvesti šias komandas į vieną grupę. Jau trečius metus iš eilės žaisime prieš „Partizan“ komandą, apie kurią daug pasakoti turbūt nereikia. Gilias šaknis turintis Serbijos krepšinis pastaraisiais metais dideliais žingsniais juda pirmyn. Buvo pasirodžiusi informacija, jog kitą sezoną Partizanas Europos taurės rungtynes žais nebe „Pionir“ arenoje, bet 18 tūkst. žiūrovų talpinančioje „Štark“ arenoje, kurioje lankytis mums dar neteko.

Fanai: neabejotinai vieni geriausių krepšinio fanų Europoje, krepšinyje galintys surinkti nuo 3 iki 18 tūkst. žmonių. Žinoma, priklausomai nuo rungtynių svarbos. Pastaraisiais sezonais matėme tiek apytuštį Pionirių, kuriame buvome girdimi net ir aštuoniese, tiek ir sausakimšą, kuomet žmonės sėdėjo tiesiog ant laiptų. Tačiau jau ilgai besitęsiantis konfliktas tarp „Alcatraz“ ir „Zabranjeni“ subgrupuočių „Partizan“ fanams neleidžia sukurti maksimaliai gero palaikymo, kadangi vienintelė daina, kurią kartu traukia abi grupės, yra Partizano himnas rungtynių pradžioje.
Kelionės galimybės: Norint pasiekti Belgradą, teks nuvažiuoti apie 1750 km atstumą. Tad kelionės transportas - mikroautobusas/autobusas. Tikėtina kaina 60-70 €.


Na ir paskutinė išvyka grupių etape – Venecija gruodžio 18 d. „Umana Reyer“ - istorinis Italijos klubas, įkurtas prieš 147 metus. Dar 2007 m. šis klubas laimėjo Italijos mėgėjų čempionatą, o po 10 metų tapo ir Italijos krepšinio lygos čempionu. 2018 m. laimėję Fiba Europos taurę, o 2019 m. susigrąžinę Italijos čempionų titulą šiais metais „Umana Reyer“ žengia į Europos taurę. Įdomus faktas, kad Reyer turi ir moterų komandą, kurioje kitą sezoną žais Gintarė Petronytė.

Fanai: Komandą palaiko „Panthers 1976“ grupuotė. Itališkos grupuotės, kaip įprasta, kiek skiriasi nuo likusios Europos fanų. Tačiau būtent Italija yra ta šalis, nuo kurios ultrų palaikymo stilius paplito visame žemyne. Kaip sufleruoja pavadinimas, grupuotė įsikūrė 1976 m., tačiau devintajame dešimtmetyje bankrutavus klubui iširo ir atsikūrė tik 2010 m. Praėjusiame sezone šie fanai „Umana Reyer“ palaikė visoje Italijoje, pagal paskaičiavimus, jie sukorė 10 834 km atstumą paskui savo komandą. Iš nuotraukų sprendžiame, kad komandą palaiko ir Europoje, kadangi pavyko rasti nuotraukų iš Nantero bei Tenerifės. Svarbiausiose rungtynėse renkasi maždaug 200-300 fanų, tačiau prie dainų jungiasi ir likusi arenos dalis. Su šia komanda žaisime pirmą kartą, todėl bus įdomu susipažinti su itališka palaikymo kultūra. „Panthers 1976“ teigimu, jie nėra įprasti fanai, komandą palaiko old school‘iniu ultrų stiliumi, su savomis vertybėmis bei tradicijomis. Jų tikslas – išreikšti save bei mokyti jaunimą savojo identiteto, teritoriškai, kultūriškai ir istoriškai susieto su didingąja Venecija.
Kelionės galimybės: Atstumas iki Venecijos – apie 1400 km. Pasiekti Veneciją galima keliais būdais, priklausomai nuo galimybių. Vienas iš variantų yra skristi į kitą Italijos miestą ir tada važiuoti iki Venecijos. Kaina ~ 60 €.


Taigi, tiek informacijos apie mūsų laukiančias išvykas. Jeigu susidomėjote ir norite sužinoti daugiau, parašykite mums. Pirmyn, vilniečiai!

0
Feed